Şimdi Türkiye'de

Akıllı Emzik, ‘Raz Baby’ nin 1999 yılında Amerika’ da kurulması ile başlanılan emzik üretimi serüveninin 2003 yılında ortaya çıkarttığı patentli ürünüdür.
Kendi kendine kapanan akıllı Emzik, bebek sağlığı konusun da vazgeçilmez önem arz eden ‘medikal silikon kullanımı’ ve ‘ bpa free’ özelliklerinin yanı sıra Amerikan yasaları uyarınca 2 ayrı bağımsız laboratuar tarafından test edilmiş ve güvenli şekilde kullanıla bilineceği onaylanmıştır. 2012 yılı itibari ile ülkemizde de satışa sunulan akıllı Emzik,Türkiye yasaları uyarınca denetlenmiş ve gereken bütün onayları ilgili birimler tarafından alınmıştır.
Bebeğin dünyaya geldiği andan 36.ayına girdiği ana kadar güvenle kullanabileceği akıllı emzik, yere temas ettiği anda yada bebek emziği ağzından fırlattığı anda kapanma özelliğini sağlayan kulakçıkları sayesinde, bebeğin ağzından rahat bir kavrama da sağlamaktadır.
‘Akıllı emzik’ gerek kapanma kulakçıklarında, gerek ise yan taraflarında bulunan hava kanalları sayesinde bebeğin ağzının hava almasını sağlar. Bu sayede dudaklarının ve ağız çevresinin havasız kalmasını engeller